מדוע רפואה סינית ?

יעילות מוכחת – הרפואה הסינית מבוססת על הצטברות של נסיון קליני כביר, במשך אלפי שנים. היא מסתמכת על טקסטים קלאסיים וחכמה עתיקה, וממשיכה להתעדכן, להתפתח, ולהתאים עצמה לזמנים המודרנים.

מעבר לכך- בעשרות השנים האחרונות יעילותה נתמכת במחקר מערבי נרחב.

ראיה הוליסטית – זו רפואה שרואה את האדם בכללותו, גוף-אנרגיה-נפש-רוח, על יחסי הגומלין בין כל הרבדים האלה, ובין האדם לסביבתו. גישתנו היא תמיד לתמוך ולאזן את האדם, כדי שיוכל להחזיר עצמו למצב של רווחה ובריאות אמיתית- ‘well-being’.

גישה תומכת ועדינה – גם במצבים מסובכים או כרוניים, אנחנו עושים שימוש בכלים טבעיים ועדינים, כדי לעבוד עם המטופל ועם כוחות הריפוי הגלומים בו.

הטיפול בטוח, ואפילו מאוד נעים – כיוון שאנחנו עושים שימוש בהתערבות עדינה ובכלים טבעיים כגון צמחים, תזונה, ומגע, הטיפול ברפואה סינית הוא בטוח מאוד. כן, עשויות להיות לעיתים רחוקות גם תגובות פחות נעימות לטיפול- למשל כשהגוף מתנקה מרעלים, אך בדרך כלל חווית הטיפול היא של רגיעה עמוקה, והחזרת החיוניות לגוף ולנפש.

למי זה מתאים?

התשובה הקצרה היא: כמעט לכל מצב ואדם.

כיוון שהרפואה באה לטפל באדם שמאחורי הסימפטום או התלונה שאיתה הוא מגיע לקליניקה, ניתן כמעט תמיד לתמוך במטופל, ולעזור לעלות על דרך של ריפוי.

כוחה של הרפואה הסינית בא לידי ביטוי לעיתים קרובות דווקא במצבים מורכבים ומחלות כרוניות, בהן לרפואה המערבית יש מעט מה להציע. לא כל מצב ניתן לרפא לחלוטין, אבל בדרך כלל, עם התמסרות לתהליך, וקצת אמונה והתמדה, ניתן לשפר משמעותית את איכות החיים, פיזית ונפשית.

בין המצבים הנפוצים בטיפול ברפואה סינית: בעיות גב ואורתופדיה, בעיות עיכול, מיגרנות, אי-סדירויות במחזור, PMS, פריון, תופעות גיל המעבר, דכאון, חרדה, אינסומניה, מחלות זיהומיות, ועוד ועוד…

מה כולל הטיפול ?

במפגשים שלנו משולבים, לפי הצורך:

דיקור

שימוש במחטים עדינות ביותר כדי ליצור סטימולציה על נקודות לאורך ערוצי האנרגיה בגוף, ובכך להשפיע על תפקודיו השונים, לאזן מה שיצא מאיזון, ולעורר את מה שנרדם.

מוקסה

וכלים נוספים להשפעה על נקודות הדיקור

מלבד מחטים, ישנם כלים נוספים איתם נעבוד כדי ליצור השפעות שונות על נקודות הדיקור. המוקסה – צמח הלענה הסינית – היא אחד הכלים שנעשה בהם שימוש נרחב, בווריאציות שונות, כשבכולן מחממים או שורפים את סיבי הצמח, כדי לחמם או להמריץ אזורים ונקודות מפתח בגוף. מלבד מוקסה, ניתן להשתמש במגנטים קטנים, זרעים ועוד…

שיאצו ומגע

אין תחליף למגע אנושי. בדרך כלל המפגש כולל גם מגע- בעיקר שיאצו, וגם טכניקות נוספות שאספתי לאורך השנים. הטיפול בשיאצו כולל בעיקר לחיצות לאורך ערוצי האנרגיה בגוף, ומתיחות עדינות. השפעתו מרגיעה מאוד, מרפה ומשחררת, ויחד עם זאת מעוררת בגוף את כוחות הריפוי הטבעיים הגלומים בו.

שיחה

לפעמים קיים פשוט צורך לשתף ולפרוק את מה שעובר עליך. 

עצם השיחה, והימצאותה של אוזן קשבת, דיסקרטית, ולא שיפוטית, יש בה כדי להתחיל תנועה חיובית בחיי הנפש. לתוך השיח המתפתח בזמן הטיפול, אני מביא לעיתים קרובות תובנות, בעיקר מתוך ההסכלות של חכמת המזרח על החיים, ומתוך ההקשרים שאני רואה בין חיי הנפש, והתופעות הפיזיולוגיות איתן את/ה מגיע/ה.

צמחי מרפא

כשקיים צורך, נוסיף לטיפול גם שימוש בפורמולות צמחי מרפא סינים. הפורמולות יכולות במקרים רבים לתמוך מאוד בתהליך הטיפולי. לאחר תשאול ואבחון מקיף, ארשום למטופל פורמולה מותאמת אישית, ונעשה הזמנה מבית מרקחת טבעי המתמחה בתחום.

המלצות תזונה

'יהיו מזונותיך תרופותיך', כבר אמר הרמב"ם בחכמתו. במפגשים נדבר על הרגלי אכילה, ונבחן שינויים והתאמות תזונתיות- הכל לפי הצורך, בהתאם למידת הנכונות לשנות, ובהתבסס בעיקר על תורת התזונה הסינית, תוך שילוב ידע מודרני.

רם הדר רפואה סינית

יצירת קשר